O NÁS  MAČIATKA    ODCHOVY  LINKY GUESTBOOK       

 

NOVINKY     KOCÚRI    MAČKY  KASTRÁT  GALÉRIA  SPOMIENKY 

 


- pred kúpou -

 
Všetko si dobre premyslite....
Zvážte, či ste vy i vaša rodina  na mačiatko pripravení, či netrpíte alergiou a či máte zváženú aj finančnú náročnosť tohto nádherného stvorenia. Vedzte, že finančné náklady ako kúpa mačiatka ale aj prvotné náklady na výbavičku (záchodík, misky, škrabadlo, prepravka, krmivá, kozmetika, potreby na česanie,...) nie sú zrovna najnižšie.
Počas celého života mačiatka budete kupovať podstielku, krmivá, vitamínové doplnky stravy, bude potrebné pravidelné vakcinovanie, odčervenie. Pokiaľ si toto všetko uvedomíte a napriek tomu ste
sa rozhodli pre kúpu mačiatka,  nech sa páči, kontaktujte nás J.
 
Hľadajte, čítajte, pýtajte sa a kontaktujte sa s chovateľom, od ktorého ste sa rozhodli kúpiť si nového kamaráta
Dobre si premyslite, aké mačiatko chcete, ktoré plemeno vás najviac očarilo. Prečítajte si dostupnú literatúru, informujte sa o povahe toho ktorého plemena, spýtajte sa chovateľa, akú náročnosť si vyžaduje napríklad úprava srsti.
 
Mačiatko s PP alebo bez.?
Preukaz pôvodu vám zaručuje, že mačiatko je naozaj plemeno, o ktoré máte záujem ( v našom prípade perzské alebo exotické), je v konkrétnej farbe, má rodičov daného plemena a máte možnosť ďalej študovať ich predkov.
 
Ako si mačiatko vybrať?
Ak ste rozhodnutí pre mačiatko a vybrali ste si aj chovateľskú stanicu, z ktorej bude pochádzať,
dohodnite sa na návšteve u chovateľa - správny chovateľ si túto bude aj vyžadovať. Budete mať
možnosť vidieť, v akom prostredí mačiatko vyrastá, budete mať možnosť sledovať prístup samotného chovateľa k jeho mačkám a sami sa tak môžete utvrdiť v tom, že ste sa rozhodli správne. Mačiatko si riadne pozrite, skontrolujte mu zadoček, očká, ušká, všetko by malo byť čisté, bez výtokov. Dôkladne si poprezerajte aj srsť, musí byť čistá, bez blších výtrusov a známok kožnej choroby. Rovnakú pozornosť venujte aj dospelým mačkám a rodičom mačiatka. Pozorujte, či majú mačky voľný pohyb, či sú priateľské, zvedavé, alebo či sú oddelené, prípadne, či nemá chovateľ  klietkový chov .
Zdravé mačiatko je plné života, hravé a životaschopné – čulé. Môže byť hanblivé – uvedomte si, že vás nikdy predtým nevidelo, ale rozhodne nesmie byť apatické, alebo utekajúce od vás v panickom strachu z ľudí.
 
Pýtajte sa!
Pokiaľ vám nie je niečo jasné, pýtajte sa, správny chovateľ bude len rád, bude vidieť, že sa zaujímate o to, čo všetko máte robiť, aby bol váš nový kamarát spokojný.
Nebuďte prekvapení, ak vás chovateľ upozorní, že si vyhradzuje právo rozhodnúť sa, či vám mačiatko predá – záleží mu na tom, aby mal istotu, že sa chlpáčik bude mať naozaj dobre. Pýtajte sa aj na podmienky, ktoré sú uvedené v kúpnej zmluve.
 
Prajeme vám šťastnú voľbu a more krásnych chvíľ s vaším novým členom rodiny J
 
CHS Magic Pleasure*SK