O NÁS  MAČIATKA    ODCHOVY  LINKY GUESTBOOK       

 

NOVINKY     KOCÚRI    MAČKY  KASTRÁT  GALÉRIA  SPOMIENKY 

 


- novinky -

   

26. a 27. november 2011

Odmlka medzi výstvami sa pretiahla na vyše dva mesiace.... O to viac sme si to však vynahradili na dvoch  Medzinárodných výstavách na  domácej pôde v Nitre. Naša CHS mala zastúpenie naozaj bohaté , o čom si o pár sekúnd môžete prečítať....

V sobotu 26. novembra 2011 nás reprezentovali s nasledovnými výsledkami ttíto naši chlpáči:

SC Adwin Zhao Magic Pleasure*SK PER a  - HP (čestný titul) a nominácia do Best in Show - posudzovala p. T. M. Beccari zo Slovinska
GIC Business Boy Magic Pleasure*SK EXO a 03 - CACS , nominácia do Best in Show a Best in Show cat.1 dospelí kocúri  - posudzovala p. G. Laskowska-Malaga z Poľska
Jasper Magic Pleasure EXO a 02 62 - V1, CAC - posudzovala T. M. Beccari zo Slovinska
L´Azrael Magic Pleasure*SK EXO d 22 - V1, nomináca do Best in Show a Best in Show v kategórii mačiatok 6-10 mesiacov  - posudzovala p. G. Laskowska-Malaga z Poľska
Limousine Lamborgina EXO f 22 - V1, nominácia do Best in Show - posudzovala p. K. Mahelková

V nedeľu 27. novembra 2011 sme mali nasledovné zastúpenie:

SC Adwin Zhao Magic Pleasure*SK PER a  - HP (čestný titul) a nominácia do Best in Show - posudzovala p.K. Mahleková, CZ
GIC Business Boy Magic Pleasure*SK EXO a 03 - CACS , nominácia do Best in Show a Best in Show cat.1 dospelí kocúri  - posudzovala p.  T. M. Beccari zo Slovinska
CH Miró Malibu PER f - V1, CACIB - posudzovala p. V. R. Rešetič z Chorvátska - tu naša Malibu po prvý raz pretrhla šnúru víťazstiev, ked mala v konkurencii svetovú víťauku 2011 v úplne rovnakom sfarbení
Chéerie Magic Pleasure *SK PER a 03 - CAC, nominácia do Best in Show -  posudzovala p. K. Mahleková, CZ
L´Azrael Magic Pleasure*SK
EXO d 22 - V1, nomináca do Best in Show a Best in Show v kategórii mačiatok 6-10 mesiacov  - posudzovala T. M. Beccari zo Slovinska
Mr. Mambo Magic Pleasure PER e 03 - V1 a nominácia do Best in Show v kategórii mačiatok 3-6 mesiacov  - posudzovala p. k. Mahleková, CZ

              Môžem s hrdosťou a spokojnosťou konštatovať,
že víkend bol viac, ako úspešný a všetkým našim miláčikom srdečne gratulujeme!

17. september 2011

V tento deň sme sa zúčastnili ďalšej medzinárodnej výstavy mačiek, tento raz opäť vo Viničnom .
Business Boy (EXO a 03) bol na posúdenie pridelený k p. Mahelkovej, CZ, ktorá mu tradične napísala veľmi krásny posudok a udelila ďalší CACS. Žiaľ, do nominácie to nestačilo, Boya, ktorému vytkla jedine jeho letnú "štíhlu" líniu  porazil  bacuľatý huňatý peržan. Napriek tomu sme však veľmi spokojní, zasa je o krôčik bližšie k titulu Supreme champion :-)
 
Malibu PER f  bola pridelená na posúdenie rovnako k p. Mahelkovej, CZ. Tá si našu krásnu slečnu pamätala z predchádzajúcich výstav a napísať pre ňu úžasný posudok netrvalo dlho. Vysoko ohodnotila jej krásnu hustú srsť, úžasnú cobby postavu, miniatúrne ušká, obrovské oči v super farbe..... Malibu zinkasovala svoj prvý CACIB a nomináciu do Best in Show. Krásnou bodkou teplého dňa bolo jej víťazstvo v Best in Show , ktorú  opäť jednohlasne vyhrala a domov si odniesla krásny pohár :-)

Chlpáči naši, opäť vám srdečne gratulujeme, sme na vás veľmi hrdí :-)

Nesmieme zabudnúť ani na naše "adoptívne" deti L´Azrael Magic Pleasure*SK EXO d 22 a jeho sestričku Limousine Lamborgina*SK EXO f 22, ktorí nám tiež robia radosť. L´Azrael  EXO d 22 bol na posúdení opäť u pani Mahelkovej, CZ :-)   -  pomaly to vyzeralo, akoby bola naša dvorná posudzovateľka :-D Jeho prekrásne obrovské oči a krásna guľatá hlava, krásna cobby postava a úžasná farba srsti s dokonalou kresbou spôsobila menší rozruch v kruhu posudzovateľov, keď sa na neho počas posudzovania prišli pozrieť posudzovatelia z vedľajších stolov :-) L´Azro, ako je po domácky volaný, dostal nádherný posudok, známku V1 a nomináciu do Best in Show.

Jeho sestričku Limousine Lamborgina EXO f 22 posudzoval p. Eric Reijers, CZ . Bol ňou od samého začiatku uchvátený , veľmi vysoko vyzdvihol jej krásnu farbu oka, hustú a krásne sfarbenú srsť, super cobby postavu,....  Limu dostala okrem krásneho posudku známku V1 a nomináciu do Best in Show. Sumár dňa - maximálna spokojnosť :-)

    4. september 2011

13.júla 2011 priviedla naša Walencja na svet dve úžasné mačiatka - braček a sestrička. Kocúrik - krémový bikolor dostal meno Mr. Mambo  a mačička, modrokrémová bikolorka dostala meno Melody :-)  . Hrdým oteckom je Adwin. Obaja mali fantastické pôrodné váhy - Mambo 135 g a Melody 133 g. Majú úžasné maznavé povahy, sú plní energie, milujú spoločnosť ľudí a sú obaja neuveriteľne uvrnení a komunikatívni. Obaja spávajú, akoinak, v posteliach :-) svojich pánov. Obaja budú žiť vo fantastických podmienkach s úžasnými ľuďmi. Melody bude žiť so svojím starším bratom Krispym (PER e 03) a tromi britskými kamošmi a Mambo bude zatiaľ jedináčik, ale dlho ním s najväčšou pravdepodobnosťou neostane :-)

Ich fotky si môžete prezrieť v sekcii ODCHOVY.

28.08.2011 

Ďalšia výstava , ktorú sme absolvovali  tentokrát len s Malibu ,
sa konala V Eibrechsdorfe v Rakúsku.

Malibu bola posúdená p. Mahelkovou, CZ.  Rovnako,  ako na predošlej výstave, aj tentokrát na adresu Malibu zneli len samé chvály.  Pani Mahelková rovnako, ako jej kolegovia, vysoko ohodnotila jej krásnu cobby postavu na krátkych silných nohách, krásnu okrúhlu hlavu s veľkými a krásne sfarbenými očami a s miniatúrnymi, super  posadenými uškami.

Veľmi sa jej páčila jej krásna splývavá a nádherne premelírovaná srsť a hustý krátky chvost.

Udelila jej tretí CAC, čím sa Malibu stala CHAMPION! a spomedzi konkurencie ju nominovala  do Best in Show.  V Best in Show sme s napätím sledovali, či jej úspešná šnúra bude pokračovať .  S radosťou konštatujeme, že očakávanie sa naplnilo a Malibu sa znova prebojovala ku krásnemu poháru a vyhrala Best in Show!

Malibu, gratulujeme a prajeme ti ešte mnoho a mnoho úspechov!

07.08.2011

Horúcu nedeľu sme strávili  opäť na výstave v Bratislave a s rovnakým osadenstvom,
ako vo Viničnom - s Boyom a s Malibu.

Boya posudzoval p. Ad de Bruijn z Holandska. Boyo sa mu veľmi páčil, napísal mu úžasný posudok, ocenil nádherný otvorený výraz, krásnu veľkú hlavu, malé a super nasadené ušká, veľké a krásne zafarbené oči a udelil mu tretí CACS :-)   - pomaly sa blížime k titulu SC :-)))

p. Ad de Bruijn posudzoval aj Malibu. Od samého začiatku sme počúvali v jeho hodnotení na Malibu samé Excellent :-). Jej posudok je úžasný - veľmi vysoko ohodnotil jej krásnu cobby postavu, nádhernú hlavu s miniatúrnymi a úžasne nasadenými uškami, krásne veľké oči perfektnej farby, nádhernú srsť, krásny hustý chvost..... Malibu získala svoj druhý CAC nomináciu do Best in Show. Uspešný deň pre ňu ale zďaleka nekončil..... Chlpy nám stáli v pozore od radosti, ked jednohlasne zvíťazila v BEST IN SHOW v kategórii dospelých mačiek. Dalšia radosť nasledovala, ked sa rovnako jednohlasne stala aj celkovo najlepšou mačkou výstavy v kategórii 1 - perzské a exotické mačky a postúpila do najvyššej súťaže Best of Best.

Svoj úspech korunovala ocenením BEST OF BEST 2 a domov si odniesla krásny pohár :-)))

Opäť obom gratulujeme a prajeme im veľa takých krásnych úspechov!

18:06.0211

Po dlhšej prestávke sme sa vybrali na výstavu do Bratislavy - Viničného.
Tentokrát sa predviedli Business Boy EXO a 03 ( Boyo ) a Malibu PER f .

Boya posudzovala pani  E. Steinhauser z Rakúska. Napísala mu veľmi krásny posudok, vysoko ohodnotila jeho krásnu veľkú hlavu, obrovské a krásne sfarbené oči, super nasadené ušká,... a udelila mu jeho druhý CACS. Zasa je o krok bližšie k získaniu titulu SC :-)

Malibu posudzoval p. Eric Reijers, CZ. Od prvého okamihu ňou bol očarený a posudok, ktorý jej napísal, je nádherný - veľmi ocenil jej nádhernú srsť, krásnu okrúhlu hlavu s obrovskými super sfarbenými očami a miniatúrne super nasadené ušká. Rovnako vysoko ohodnotil jej úžasnú cobby postavu a krásny huňatý chvost. Udelil jej prvý CAC, čím sa Malibu oficiálne stala chovnou mačkou  a nominoval ju do Best in Show. Svoj úspešný začiatok rovnako úspešne zakončila víťazstvom BEST IN SHOW!

Boyovi aj Malibu srdečne gratulujeme, sme na nich veľmi hrdí!

 

Chéerie ( Mia ) PER a 03 

Po roku žitia v novom domove  sa k nám z vážnych zdravotných dôvodov novej majiteľky pred časom  vrátila Chérie alebo Mia , ako ju nová panička volala. Najskôr sme ju brali k nám s úmyslom nájsť jej nový domov. Keď sme ju však po dlhom čase uvideli, vedeli sme, že od nás už neodíde – vyrástla totiž v krásnu mačku s úžasnou hlavou s nádherne klenutým čelom, veľkými tamovooranžovými očami, malými a super nasadenými uškami. Má krásnu dlhú srsť a cuper cobby postavu na silných nohách. Povahu má skvelú – prítulnú, maznavú, komunikatívnu – ukecaná je po svojej mame :-)

A tak teraz, keď je už opäť zžitá s našimi mačkami a cíti sa tu znova doma,  trpezlivo čakáme, kým sa dostane do tej správnej kondície a stane sa z nej naša ďalšia chovná mačka.

1. 1. 2011

   Nový rok sme začali veľmi smutne :-(

Po dlhej zákernej chorobe - rakovine mliečnych žliaz  - nás opustila naša najstaršia, 15-ročná mačka domáca - Murka.  Hoci to nebolo žiadne výstavné zviera, bol to dlhoročný člen našej rodiny a veľmi nás jej odchod zasiahol, hoci sme vedeli, že sa to už inak skončiť nemôže. Utechou nám je, že sa mala u nás  naozaj dobre a bolo o ňu starané naozaj príkladne -  nikdy , okrem očkovania a neskorších návštev veterinára  za účelom liečenia spomenutej choroby, nepotrebovala veterinárnu liečbu.

Spomienky na ňu však nikdy nevyblednú a v srdciach si ju uchováme ako milú, maznavú a prítulnú mačku,
ktorá to, čo od nás dostávala, nám mnohonásobne vracala späť.

Nech ti je dobre v mačacom nebíčku, Murka.....

 27. a 28.11.2010

   Po dlhej dobe sme "prevetrali " Adwina a vzali sme ho na výstavu na domácu pôdu do Nitry.
V sobotu ho posudzoval  p. A. Shchukin z Holandska, ktorý vysoko ohodnotil jeho prekrásnu širokú hlavu, krásne veľké oči a malé ušká. Napriek tomu, že Adwin nebol v 100% kondícii, nominoval ho do Best in Show a udelil mu čestnú cenu, keďže už vlastní titul Supreme Champion.

   V nedeľu Adwina posudzoval p. A. di Chio z Talianska,
ktorému sa Adwin veľmi páči už z predchádzajúcich výstav a aj teraz mu napísal úžasný  posudok
a rovnako mu  udelil  čestnú cenu a nominoval ho do Best in Show.

 

   Na výstavu sme zobrali aj našu novú slečnu perzskú čiernu korytnačinovú mačičku Miró Malibu.
V sobotu ju posudzoval p. A. Shchukin z Holandska, ktorého veľmi očarila a ohodnotil na nej najmä jej cobby postavu, kráne oči, malinkaté a super nasadené ušká a krásnu srsť. Napísal jej super posudok a nominoval do Best in Show. Naša radosť bola o to väčšia, že svoju prvú výstavu zavŕšila ocenením Best in Show a na svoj účet si pripísala svoje prvé víťazstvo.

  V nedeľu Malibu posudzovala p. K. Mahelková, ČR, ktorá svoje posudzovanie ukončila slovami:
Co mám na ni říct? - všechno na ní je perfektní"  :-)) No nepoteší vás to?  :-)
Posudok napísala úžasný a Malibu nominovala do Best in Show, ktoré dopadlo rovnako ako v predošlý deň - Malibu získala ocenenie Best in Show a na účet si pripísala svoje druhé víťazstvo :-)

 
26.9.2010
 
VITAJ DOMA

Konečne sme sa dočkali a privítali sme doma našu novú nádej v podobe  perzskej  čiernej korytnačinovej mačičky
Miro Malibu z chovateľskej stanice Miró z Talianska
.

Veľmi pekne za ňu ďakujeme super ľuďom Marii a Mimmovi!

    Malibu je mačička s úžasnou povahou - komunikatívna, hravá, prítulná ,
stále vrní a aportovanie myšiek je jej obrovské hobby :-) .
Má super cobby postavu, nádherné veľké oči , miniatúrne a super nasadené ušká na krásnej okrúhlej hlave.

   Bez problémov sa zžila s novým prostredím a rovnako bez problémov ju prijali aj ostatné mačky. 
Veríme, že prinesie nášmu chovu len pozitíva a mnoho rozkošných mačiatok.

Doporučujem všetkým, aby nedávali rozhovory bulvárom (konkrétny menovať však nebudem)
prekrútia si všetko na "svoje" a nič im nehovorí ani autorizácia!!!

10.01.2010

Po čase sme sa opäť vybrali na výstavu, tentokrát s Boyom a Gogom do Bratislavy.
Boyo bol  na posúdení u p. Ivankovej, SK, ktorá mu napísala veľmi krásny posudok a ocenila jeho krásne oči, veľkú hlavu  ... a udelila mu prvý CACS,
čomu sme sa veľmi potešili.

Goga posudzovala p. E. Steinhauser, AT, ktorá vysoko vyzdvihla jeho nádherné veľké oči, srsť - hoci po malej nehode s medom jej bolo pomenej,
nádhernú hlavu a super cobby postavu. Napísala mu nádherný posudok a udelila mu jeho druhý CACIB.
Hoci nominácie nám tentokrát unikli, s výsledkom výstavy sme spokojní a našich chlapcom gratulujeme.23.11. 2009

sa nám narodili tri krásne mačiatka, všetko kocúrikovia Joker, Jasper a Jeremy - dvaja modrí harlekýni a jeden modrý peržaník.
Hrdými rodičmi sú Rianna a  prvý raz sa stal otcom aj Boyo.
Pôrod prebehol hladko a bez komplikácií, mačiatka krásne priberajú a rastú  a spôsobujú nám problémy pri chôdzi - sú úplne všade :-)  !!!
Veľmi sa im tešíme, pretože  sú tak  rozkošní, milí, prítulní a hraví, že ich máme miesto televízie. Už teraz  vidíme, že ich povahy budú super - malé hravé lepidlá.
Ich fotky si môžete prezrieť v sekcii Mačiatka.

18.10.2009 

Týždeň po Banskej Bystrici  sme sa vybrali po prvýkrát do Budapešti  a to zasa  s Adwinom.
Na posúdenie bol pridelený k p. Kai Ruonalovi z Fínska, ktorý mu napísal  úžasný posudok a nominoval ho do Best in Show
Všetkým sa veľmi páčil a v Best in Show jednohlasne  zvíťazil v kategórii  dospelý kocúr, rovnako aj v porovnaní s opačným pohlavím  a svoj deň zavŕšil  krásnym pohárom ako Best of Best 3!

Srdečne blahoželáme a prajeme veľa takýchto úspechov!!!

 

11.10.2009

Tentokrát sme sa zúčastnili výstavy mačiek opäť s Adwinom a to v Banskej Bystrici.
Posudzovala ho p. Báliková , SK. Posudok, ako vlastne vždy, dostal nádherný,  boli vysoko ohodnotené všetky jeho prednosti – krásne veľké a perfektne sfarbené oči , malé a super posadené uši, krásna veľká hlava, super srsť,… a udelila mu čestnú cenu, nakoľko Adwin už dosiahol titul Supreme Champion.
Vo výbere do nominácie dlho neváhala a Adwina nominovala do Best in Show.

Adwinkovi  gratulujeme!

05.09.2009

Tentokrát sme sa zúčastnili výstavy mačiek opäť s Adwinom a to v Bratislave.
Posudzovala ho p. Ivanková , SK. Napísala mu nádherný posudok, v ktorom vysoko ohodnotila jeho nádhernú srsť, prekrásne veľké a dokonalo sfarbené oči, nádherný tvar hlavy,perfektne nasadené malé ušká,.... a udelila mu HP - čestnú cenu , nakoľko Adwin  uždosiahol titul  Supreme Champion.
Vo výbere na nominácie do BIS ho bez dlhších úvahzdvihla  a nominovala ho do Best in Show, kde nám pohár unikol zasa len o jediný hlas.

Napriek tomu sme na nášho krásavca patrične hrdí a srdečne mu gratulujeme a prajeme mu ešte veľa úspechov.

 

23.08.2009

Týždeň po Ostrave sme sa vybrali tentokrát len s Adwinom do Mődlingu v Rakúsku.

Na posúdenie bol pridelený k p. Sagurskému z Rakúska, ktorý mu napísal úžasný posudok a nominoval ho do Best in Show.
Tu jednohlasne  zvíťazil v kategórii  dospelý kocúr, rovnako aj v porovnaní s opačným pohlavím  a svoj deň zavŕšil  krásnym pohárom ako Best of Best 2!

Srdečne blahoželáme!!!

 

17.08.2009

Po dlhšej prestávke sme si to namierili do Ostravy a to s Adwinom, ktorého posudzoval p. Eric Reijers,CZ.
Ako obyčajne, aj teraz mu napísal krásny posudok, udelil mu čestnú cenu, keďže Adwin už dosiahol titul SC a nominoval ho do Best in Show.

Tu mu víťazstvo uniklo o jediný hlas, napriek tomu sme spokojní.

Boyo si na výstavu prišiel po posledný CAGCIB a dosiahol titul Grand Inter Champion.
Posudzoval ho p. A. d. Bruijn z Holandska, napísal mu krásny posudok a rovnako dostal nomináciu do Best in Show.

Opäť môžeme konštatovať, že výstava bola úspešná a našim chlpáčom srdečne gratulujeme!

03.05.2009

Prvú májovú nedeľu sme si to namierili po prvýkrát konečne aj do Žiliny.

Adwina posudzovala po dlhšom čase opäť p. Laura Burani (NO).
Hoci nechal polovicu srsti vo vani  v sobotu pri kúpaní, kvôli čomu nám o vlások unikla nominácia, napriek tomu mu napísala krásny posudok, vysoko ohodnotila jeho krásnu hlavu a obrovské, nádherné sfarbené oči a udelila mu posledný CACS, čím dosiahol titul   SUPREME CHAMPION!

Gogo bol posudzovaný p. Yan Roca Folchom (FR), od ktorého dostal rovnako nádherný posudok a udelil mu jeho prvý CACIB.

Kocúrikom  srdečne gratulujeme !!!

05.04.2009

Prvú aprílovú nedeľu sme sa vybrali na Medzinárodnú výstavu mačiek do Győru - do Maďarska, tentokrát s Adwinom, Boyom a Gogom. 

Adwina  - rovnako, ako naposledy, posudzoval p. A. d. Bruijn z Holandska a Adwin, ako vždy, sa mu veľmi páčil a veľmi vysoko ohodnotil hlavne jeho nádhernú hlavu, dokonalé oko aj úpravu.
Keďže však Adwin momentálne mení srsť, nominácia nám kvôli tomu unikla len o vlások.  
Zasa mu však  napísal  nádherný  posudok a udelil mu ôsmy CACS

Boyo bol  posudzovaný p. Lee Selassom z Holandska.
Boyo  veľmi sa mu páčil, hlavne jeho krásne oči a super široká hlava. 
Napísal mu krásny posudok a  udelil piaty CAGCIB

Go – Ga posudzoval p. Eric Reijers, CZ.
Ako vždy, aj teraz na ňom vysoko vyzdvihol jeho nádherné, veľké a vynikajúco sfarbené oči , nádhernú dlhú srsť, ako aj jeho veľmi peknú postavu.
Udelil mu tretí CAC, čím  Gogo splnil podmienky na získanie titulu CHAMPION

Našim chlpáčom opať gratulujeme

28.2.2009

Posledný februárový deň sme sa s našimi štyrmi kocúrmi zúčastnili Medzinárodnej výstavy mačiek v Bratislave.

Adwina posudzoval opäť p. A.d.Bruijn z Holandska a Adwin sa mu veľmi páčil.
Zasa mu napísal  nádherný  posudok, udelil mu siedmy CACS.

Náš exotický kocúr Boyo bol v sobotu posudzovaný p. Kristiina Rautio z Fínska
ktorá mu napísala krásny posudok a  udelila mu štvrtý CAGCIB.

Go – Go sa tentokrát predviedol p. Alessandrovi di Chio z Talianska.
Veľmi vyzdvihol hlavne jeho obrovské oči , nádhernú dlhú a perfektne upravenú  srsť a jeho krásnu postavu na nizunkých pevných nohách.
Napísal mu krásny posudok, udelil  V1 a rovnako aj jeho druhý CAC.

Fajny opäť súťažil v triede kastrátov a posudzoval ho rovnako p. Alessandro di Chio z Talianska.
Tomu sa od prvého momentu veľmi páčil a vysoko vyzdvihol jeho perfektné rozloženie farby, nádherné oko, nádherne klenuté čelo a krásnu srsť. Posudok mu napísal nádherný, udelil mu  známku V1, tretí CAPnominoval ho do Best in Show, kde nakoniec zvíťazil a odniesol si pohár ako Best in Show kastrát

Svojej prvej výstavy sa zúčastnila aj Happy Harmony (EXO a), ktorú posudzoval p.Eric Reijers (CZ).

Zaujala ho svojou milou tváričkou, krásnymi očami a super kvalitou srsti, Napísal jej  veľmi pekný posudok a udelil jej známku V1

Ďalších ocenení sme sa dočkali v súťaži Najkrajšia mačka Slovenska 2008, kde sme si odniesli spolu tri poháre. Adwin sa umiestnil na krásnom druhom mieste v kategórii dospelých chovných zvierat všetkých plemien, naša chovateľská stanica sa umiestnila na krásnom treťom mieste spomedzi všetkých plemien mačiek. Adwin zároveň dostal špeciálnu cenu ako najlepší slovenský odchov všetkých plemien mačiek.

Rovnako sa krásne umiestnili aj naši ostatní kocúri:

Boyo – 8. miesto dospelých chovných mačiek všetkých plemien

Fajny a Go – Go sa delili o 8. a 9. miesto v kategórii mačiatok všetkých plemien.

Opäť konštatujeme, že sme obstáli k spokojnosti a našim kocúrom trasieme packami a srdečne gratulujeme J

24.1.2009

Tentokrát sme sa s našimi tromi kocúrmi zúčastnili Medzinárodnej výstavy mačiek v Bratislave.
Konkurencia zasa nebola zastúpená početne, zato kvalitou áno.

Adwina posudzovala p. Steinhauser z Rakúska,
Adwin sa jej veľmi páčil a dostal od nej nádherný posudok, spolu so známkou V1 a udelila mu CACS.

Go – Go sa tentokrát predviedol p. Mahelkovi (CZ) a to už v otvorenej triede.
Veľmi sa mu páčil, hlavne jeho obrovské oči , nádherná srsť a jeho krásna postava na nizunkých pevných nohách.

Napísal mu krásny posudok, udelil  V1 a rovnako aj jeho prvý CAC.
Z Goga sa na tejto výstave stal „chovný“ kocúr.

Fajny opäť súťažil v triede kastrátov a posudzoval ho p. Šanda (CZ).
Tomu sa od prvého momentu veľmi páčil a vysoko vyzdvihol jeho perfektné rozloženie farby, nádherné oko, nádherne klenuté čelo a krásnu srsť. Posudok mu napísal nádherný, udelil mu  známku V1, druhý CAPnominoval ho do Best in Show, kde nakoniec zvíťazil
a odniesol si pohár ako Best in Show kastrát

NOVINKY 2008